Pytania i odpowiedzi

Odpowiadamy na najczęstsze pytania i wątpliwości naszych Pacjentów

Czy zabieg usunięcia zaćmy jest płatny?

Częściowo tak. Pacjent płaci wyłącznie kwotę określoną w cenniku. Pozostałą część zabiegu pokrywa Clinic Vision a następnie refunduje NFZ.

Czy ponoszę dodatkowe koszty?

Nie, pacjent ponosi wyłącznie koszty określone w cenniku.

Jakie warunki trzeba spełnić aby otrzymać refundację NFZ?

Aby otrzymać refundację NFZ za zabieg usunięcia zaćmy pacjent musi być ubezpieczony w dniu zabiegu.

Czy podczas wyjazdu będę ubezpieczony?

Wszyscy pacjenci i korzystający z transportu Clinic Vision są ubezpieczeni przez cały okres pobytu za granicą. Szczegóły dotyczące ubezpieczenia można uzyskać u naszych konsultantów.

Jakie dokumenty muszę posiadać w dniu wyjazdu?

Aby zabieg usunięcia zaćmy mógł być wykonany pacjent musi mieć ze sobą: skierowanie od lekarza okulisty, zaświadczenie od lekarza rodzinnego o braku przeciwwskazań do wykonania zabiegu usunięcia zaćmy w znieczuleniu miejscowym, dowód osobisty.

Jak długo trwa wyjazd?

Całość wyjazdu trwa dni. Pierwszego dnia wykonywane są badania kontrolne i zabieg. Następnego dnia po zabiegu Clinic Vision zapewnia wszystkim pacjentom bezpłatne badanie oka w klinice.

Jak przeprowadzany jest zabieg usunięcia zaćmy?

Po przybyciu do kliniki personel medyczny zakrapla oko i pacjent poddawany jest szczegółowym badaniom okulistycznym. Po skończonych badaniach przeprowadzany jest zabieg usunięcia zaćmy metodą fakoemulsyfikacji i wszczepienia soczewki. Metoda zapewnia szybki powrót do normalnego widzenia.

Czy zabieg jest bolesny i jak długo trwa?

Zabieg usunięcia zaćmy jest całkowicie bezbolesny. Oko znieczulone jest miejscowo lekami podawanymi w kroplach. Zabieg trwa około 20 minut.

Czy otrzymam zwolnienie lekarskie?

Nie. Zagraniczne kliniki nie mają możliwości wystawiania zwolnień lekarskich które są honorowane w Polsce. Aby uzyskać zwolnienie lekarskie po zabiegu należy zwrócić się do lekarza rodzinnego.

Mam jaskrę i zaćmę jednocześnie. Czy mogę poddać się zabiegowi usunięcia zaćmy?

Tak, jest taka możliwość. Wykonanie takiego zabiegu wymaga szczegółowych badań okulistycznych. Końcową decyzję o wykonaniu zabiegu podejmuje lekarz okulista w zagranicznej klinice.

Czy mogę usunąć zaćmę w obu oczach jednocześnie?

Niestety nie. Nie polecamy takiego rozwiązania ze względów medycznych. Czas operacji pomiędzy zabiegami powinien wynosić 2-3 tygodnie.

Czy istnieje ryzyko nawrotu choroby?

Nie. Raz wszczepiona sztuczna soczewka gwarantuje że choroba nie powróci. Zdarzają się przypadki ZAĆMY WTÓRNEJ, jej leczenie nie wymaga wymiany soczewki, wystarczy krótki zabieg laserem.

Jakie soczewki używane podczas zabiegu usunięcia zaćmy?

W klinikach współpracujących w Clinic Vision stosowane są najwyższej jakości soczewki następujących producentów: Zeiss (Niemcy), Alcon (USA), Bausch&Lomb (USA), EyolUK (Wielka Brytania).

Jak powinienem zachowywać się po zabiegu?

Najkrócej mówiąc: odpoczywać. Przez około dwa tygodnie osoba po zabiegu nie powinna pracować, wykonywać ćwiczeń fizycznych, podnosić ciężkich przedmiotów. Wszystko po to aby nie wzrastało ciśnienie wewnątrz gałkowe.

Kiedy należy udać się na badanie kontrolne?

Najważniejszą kwestią w szybkim powrocie do zdrowia po zabiegu jest badanie kontrolne następnego dnia po zabiegu, dlatego Clinic Vision wszystki swoim pacjentom zapewnia bezpłatne badanie kontrolne w klinice wykonującej zabieg.

Czy nie będę miał kłopotów z porozumiewaniem się za granicą?

Podczas całego pobytu pacjentom Clinic Vision towarzyszy opiekun który pomaga we wszystkim i załatwia wszystkie sprawy związane z pobytem za granicą. Dodatkowo w klinice zapewniamy opiekę tłumacza który jest z każdym pacjentem zarówno podczas wszystkich badań jak i na Sali operacyjnej w trakcie zabiegu.

Co z wnioskiem o refundację?

Wszelkie formalności związane z przygotowaniem i złożeniem wniosku do NFZ załatwi za Ciebie Clinic Vision. Nasi specjaliści dołożą wszelkich starań aby sprawy związane z refundacją przebiegły szybko i sprawnie.

Nie czekaj miesiącami w kolejce!
Umów się na zabieg już dziś!

lub